Akcja Katolicka w Polsce wznawia letnią kampanię „W progi Boże w godnym ubiorze” promującą kulturę odpowiedniego ubioru w świątyniach. Oto informacja prezes AK w Polsce p. Urszuli Furtak na powyższy temat:

” Lato rozgościło się w Polsce na dobre. Dotarły do nas wprost afrykańskie upały. Wraz ze wzrostem temperatury wybieramy lekkie i chętnie plażowe ubrania. Nie wszędzie jednak przystoi taki strój. Kiedy planujemy wejście do świątyni, niezależnie od tego czy tylko nawiedzamy i zwiedzamy jakieś sanktuarium czy kościół czy też udajemy się tam na Mszę Świętą obowiązuje tam godny strój. Nie przystoi ubrać się w szorty i podkoszulek czy skąpe ramiączka.

Okażmy nasz szacunek znajdującemu się w świątyni Bogu. Aby o tym nie zapominać Akcja Katolicka wznawia zapoczątkowaną kilka lat temu kampanię przypominającą o stosownym stroju „W progi Boże w godnym ubiorze”. Nasz przykładny ubiór niech zachęca innych a udostępniane plakaty niech budzą refleksję u naszych współbraci. Wakacyjny ubiór na czas spotkania z Bogiem także wymaga dobrego zaplanowania. Potrafimy to uczynić na każde inne spotkanie biznesowe czy uroczyste odwiedziny. Zachęcam aby przykład naszego stroju nie znieważał przestrzeni Sacrum i pozwolił innym na niezbędne skupienie.                               Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce”

źródło plakatu i informacji: http://ak.org.pl/2019/wznawiamy-nasza-akcje-w-progi-boze-w-godnym-ubiorze/plakat-w-progi-boze-w-godnym-ubiorze/